Budova DOMO-elektro s.r.o.

20. 11. 2019

Napsali o nás v časopise SELL:

Firma DOMO Elektro slavnostně otevřela ve Kdyni nové sídlo a distribuční centrum

Sobota 26. října 2019 se stala pro belgickočeskou společnost milníkem v její desetileté historii, když byla za účasti belgického spolumajitele přestřižena páska a obchodním partnerům i veřejnosti oficiálně představeno nové sídlo spolu s distribučním střediskem. DOMO se tak může vydat vstříc další dekádě se zázemím, které umožní značce pokračovat v  dynamickém růstu.

Značka DOMO začínala skromně, navíc v silně konkurenční branži s velkým tlakem na cenu, který zintenzivnil ještě v době hospodářské recese. Ostatně Josef Tvardík, jednatel českého zastoupení DOMO, ve svém proslovu při zahájení oficiálního programu uvedl, že měl v roce 2009 nemalé pochybnosti, zda je rozumné přijít s novou značkou domácích spotřebičů, když ekonomika padá a domácí spotřeba klesá. Moderní stavba za jeho zády, dosažení 100milionového obratu v loňském roce i to, že se dnes výrobkyDOMO prodávají v některých předních řetězcích a e-shopech, jsou však důkazem, že se tehdy rozhodl správně.

Nelehká cesta k novému sídlu

S Josefem Tvardíkem naše redakce o výstavbě nového sídla hovořila už před čtyřmi lety a původní vizí bylo projekt zrealizovat mnohem dříve. Skoro dvouleté zdržení výstavby bylo způsobeno nejprve složitým hledáním vhodného pozemku a posléze problémy s připojením vybrané parcely ke komunikaci třetí třídy. Nakonec se firma rozhodla vybudovat na svém pozemku část městské komunikace, kterou má místní úřad v plánu rozvoje infrastruktury. Vybrané místo ale mělo k ideálu stále daleko, protože se ukázalo, že má nestabilní podloží, což musela stavební společnost vyřešit pomocí 90 betonových pilotů sahajících do hloubky 10 až 12 metrů.

Velký sklad, dvě patra kanceláří a vlastní prodejna

Při přípravě projektu myslela firma DOMO na budoucnost, a tak vybudovala sídlo, ve kterém má nemalé „rezervní“ prostory. Navíc může na hektarovém pozemku v případě nutnosti ještě dále stavět a například zvětšit sklad, který má aktuálně plochu 1 000 m². Především pro obyvatele okolních měst a obcí je pak určen vlastní firemní obchod, kde se během slavnostního otevření stála dlouhá fronta, protože DOMO nabídlo výrobky v akčních cenách.

Let vrtulníkem, cyklistická exhibice i hmyz na talíři

Kromě Josefa Tvardíka před začátkem akce promluvili ještě belgický spolumajitel Wim De Voeght a starosta Kdyně Oskar Hamrus. Pak už se mohli obchodní partneři i veřejnost podívat na vystavené spotřebiče i na celé nové zázemí firmy. Nemalý úspěch mělo u návštěvníků ochutnávání pokrmů z hmyzu či indická specialita kuchaře Petra Stupky. Samozřejmě nechyběly ani tradiční belgické vafle a bohatý program, jemuž dominovala soutěž o let vrtulníkem, který byl realizován přímo na místě. Celá řada šťastlivců se tak mohla podívat na Kdyni a okolí z ptačí perspektivy. O další zábavu se staral například biketrialista Tomáš Eibl.

Redakce magazínu SELL děkuje společnosti DOMO za pozvání
a přeje mnoho úspěchů v následujících letech.