Zavařovací hrnce elektrické - smalt - Způsob ovládání - digitální

Smaltové zavařovací hrnce mají lepší tepelné vlastnosti, tz. že lépe vedou teplo a tím se plynuleji nahřejí a plynuleji chladnou. Zároveň teplo i lépe akumulují. Je to díky tomu, že jejich stěna je silnější (plech + smalt) než u nerezových hrnců. Díky tomu jsou však těžší a trošku hůře se s nimi manipuluje.

Také na ně musíte být opatrnější, protože smalt je křehký. Když vám hrnec spadne nebo s ním do něčeho nešetrně narazíte, může se smalt odloupnout nebo popraskat a dále se pak loupat.

Oproti nerezovým, mají smaltované hrnce (z technologických důvodů) pouze 1800 W, a proto bude trvat o maličko déle, než se jeho obsah zahřeje na požadovanou teplotu. Topná spirála nemůže být integrovaná přímo do dna, ale je od něj nepatrně vzdálená a teplo se nepřenáší do hrnce přímo.

Díky lepší akumulaci tepla a lepším tepelným vlastnostem je smaltovaný zavařovací hrnec univerzálnější. Pokud v něm chcete i vařit ve větším množství, ohřívat a udržovat např. guláš nebo čaj po dlouhou dobu, je smaltový hrnec pro vás tou pravou volbou :-) Jídlo se v něm nebude připalovat.

Smaltové hrnce se výborně udržují a jako bonus jsou o něco levnější :-)

Nabízíme je pouze v plně automatickém provedení s digitálním ovládáním a LCD displejem.